S kurkumou za zdravím a krásou

By : | 0 Comments | On : Říjen 9, 2014 | Category : Koření

saffron1-454327_960_720

Kurkuma je přezdívaná jako „kořen Slunce“, neboť dokáže rozjasnit pleť, vylepšit náladu a vyhnat z těla nejrůznější nemoci.

Kurkuma je zářivě žluté, původem indické koření, které je poslední dobou stále více spojováno s přívlastkem „zázračné“. Používá se nejen v indické a dalších světových kuchyních, ale jeho popularita narůstá i v naší zemi, kde doposud nebylo příliš známé. Používá se nejen ke kořenění pokrmů, ale také významně napomáhá při prevenci a léčbě různých nemocí. Obsahuje totiž žluté barvivo – kurkumin, které je víc než prospěšné lidskému organismu, zejména funguje jako silný antioxidant, který ochraňuje naše tělo před škodlivými účinky volných radikálů, jež m.j. způsobují předčasné stárnutí, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje zažívání a řádnou činnost střev, snižuje bolesti při revmatické artritidě, vyrovnává poruchy menstruačního cyklu, urychluje hojení, léčí nemoci jater, působí proti diabetu, obezitě a srdečním chorobám.

Podle vědců existují důkazy o tom, že kurkuma má silné PROTIRAKOVINNÉ účinky,  velmi účinně bojuje proti rakovinným buňkám, dokonce i proti těm, na něž nezabírá chemoterapie. 

Navíc kurkuma má velký vliv na krásu, indické ženy ji přidávají do pleťové masky která jim rozzáří obličej a dodá jí zlatavý nádech, dále chrání pleť před akné a jinými kožními neduhy. Kurkuma pomáhá při tvorbě kolagenu a prokrvení kůže, pomáhá udržovat mladistvou a pružnou pokožku.

V neposlední řadě kurkuma působí příznivě na lidskou psychiku, její pravidelná konzumace prý pomáhá člověku stát pevně nohama na zemi.

Share This Post!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *