Jak porazit koronavirus

By : | 0 Comments | On : Březen 15, 2020 | Category : Zajímavé články

vegetables-353926_640

Koronavirus je slovo, které nás v této době straší ze všeho nejvíce, proto si připomeňme, jak nejlépe ho porazit:

1) Posílení imunity:

Dodávejme tělu vitamín C v dostatečném množství, ať už v tabletách či v potravinách. Jezme hodně zeleniny a ovoce. Hodně vitamínu C obsahuje rakytník, šípek, proto pijme čaje s jejich obsahem. Dále jsou to citrusy, zejména citróny, limetka, pomeranč, grapefruit, dále pak vysoký obsah vitamínu C mají brambory, paprika, rajčata, květák, jahody, papája, brokolice, černý rybíz, špenát a kiwi. Tyto plody zařaďme co nejvíce do svého jídelníčku, můžeme je konzumovat čerstvé nebo sušené. Nápoje pijme raději teplé nebo vlažné, neboť studené zatěžují naše tělo. Taktéž dbejme na kvalitní pokrmy během celého dne. V této době rozhodně nedržme žádné diety, které by nás mohly oslabit, raději se zaměřme na zdravý životní styl. Také používejme více bylinek, například černý bez, echinaceu (třapatka nachová), oregáno a další. Také nezapomínejme na štiplavý zázvor, křen, česnek a cibuli. Z koření musíme vyzdvihnout zejména kurkumu, která díky obsahu látky zvané kurkumin účinně bojuje proti virům a bakteriím.

2) Prevence:

Preventivní opatření jsou velice důležitá. Znamená to vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí, při každé příležitosti si myjme ruce a mějme po ruce vždy dezinfekční prostředek. Nesahejme si na obličej a do očí, nepodávejme si ruce na pozdrav. Pokud kašleme, nikdy ne do dlaní. Pokud musíme cestovat hromadnými prostředky nebo navštívit nemocnici či jiná veřejná místa, dodržujme rozestupy a madel se nepřidržujme rukama, ale předloktím. Jestliže musíme vyrazit např. do obchodu, lékárny nebo jinam, kde se nevyhneme kontaktu s jinými lidmi, nosme roušky, totéž platí pro cestování hromadnými dopravními prostředky.

3) Psychická pohoda:

Psychická pohoda je neméně důležitá, neboť podlomená psychika a stres mohou ochromit fungování celého imunitního systému. Proto se stále dokola nevěnujme zprávám o šíření koronaviru v televizi, rádiu a dalších sdělovacích prostředcích a debatám o něm, ale raději se zaměřme na každodenní činnosti, které nám přináší radost a pohodu a které nám dostatečně zabaví mysl. Výborné jsou také krátké procházky s pejskem přírodou či práce na zahradě. Taktéž důležitý je dobrý spánek a odpočinek.

Musíme si uvědomit, že na místě je opatrnost, nikoli však panika, a zachování si co nejlepší psychické pohody, abychom toto období v co nejlepším zdraví přečkali.

Share This Post!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *