Zlaté mléko z kurkumy

By : | 0 Comments | On : Leden 25, 2022 | Category : Zajímavé články

zlate-mleko-z-kurkumy

Zlaté mléko z kurkumy pro zdraví a krásu. Kurkuma je v Indii přezdívaná jako „kořen Slunce“, neboť dokáže podle zdejších obyvatel rozjasnit pleť, vylepšit náladu a vyhnat z těla nejrůznější nemoci. Indové ji též nazývají kořením života.

Charakteristika: Zlaté mléko je už od nepaměti součástí indické kuchyně, kde je využíváno nejen pro zdraví, ale i pro krásu. Jeho hlavní složkou je indické koření kurkuma, která obsahuje látku zvanou kurkumin, jehož účinky jsou pro náš organismus víc než blahodárné – působí jako přírodní antibiotikum, antioxidant, má silné protizánětlivé a protirakovinné účinky. Při pravidelném požívání je prevencí nejen proti rakovině, ale dále podporuje trávení, léčí nemoci jater, působí proti diabetu, obezitě a srdečním nemocem. Pepř ve směsi mnohonásobně zvyšuje účinky kurkuminu.

Složení: kurkuma, zázvor mletý, skořice cejlonská mletá, pepř černý mletý

Návod k přípravě: 1 lžička směsi na 250 ml mléka (může být živočišné nebo rostlinné – kokosové, mandlové a pod.). Mléko v hrnci zahříváme, až je mléko teplé, přidáme do něj lžičku žluté směsi a za stálého míchání přivedeme téměř k varu, aby se všechny ingredience v mléce spojily. Poté necháme nápoj ještě cca 3 – 5 minut nad plamenem prohřívat, ale přímo nevaříme (jen mírně necháme probublat), neboť tepelnou úpravou se vytrácí kurkumin až o 50%.

Zářivě žluté mléko můžeme dochutit medem nebo agávovým sirupem. Pokud nápoj připravujeme z rostlinného mléka, můžeme do něj přidat 1/2 lžičky kokosového, mandlového, sezamového nebo olivového oleje nebo ghí, neboť léčivé složky kurkumy se nejlépe rozpouští v tucích.

Kdy zlaté mléko účinkuje nejlépe: Dopřejme si tento nápoj na dobrou noc. Jeho pravidelným večerním požíváním si nejen přivodíme klidný spánek, ale zatímco budeme spát, naše tělo bude nejen procházet očistou, ale bude též nabírat síly do dalšího dne.

Upozornění: Přípravou tohoto nápoje můžete zabarvit kuchyňské náčiní, proto si na něj vyčleňte speciální hrnek a vařečku (avšak nemusíte se bát, že byste se žlutého zabarvení nezbavili, stačí místo pokapat nebo potřít mycím prostředkem, nechat pár minut působit a poté setřít vodou).

Jak působí zlaté mléko:

– zvyšuje imunitu

– působí preventivně proti rakovině

– působí proti nachlazení, virům a chřipce

– pomáhá detoxikaci jater a ledvin

– podporuje trávení

– působí proti obezitě

– působí proti srdečním nemocem

– napomáhá zdravému spánku

– uvolňuje psychické a fyzické napětí

– podporuje léčbu kožních onemocnění

– působí protizánětlivě

– snižuje krevní tlak

– snižuje bolest kloubů

– posiluje dětskou imunitu

Share This Post!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *