Zázračná hlíva ústřičná

By : | 0 Comments | On : Duben 10, 2015 | Category : Nezařazené, Zajímavé články

DSC_0375

Hlíva ústřičná je tolik prospěšná lidskému organismu, že o ní právem říkáme, že je zázračná. Mezi její nejdůležitější účinky patří:

– je elixírem věčného mládí
– posiluje naši imunitu
– snižuje hladinu cholesterolu v krvi
– chrání naše srdce a cévní soustavu
– je prevencí proti infarktu myokardu a mozkové příhody
– napomáhá štíhlosti, v boji s obezitou
– napomáhá v boji s cukrovkou
– je prevencí proti rakovině
– má protizánětlivé účinky
– uvolňuje ztuhlé svaly a šlachy

Takové jsou nejdůležitější účinky hlívy ústřičné, za které vděčí svému složení, zejména obsahuje mnoho vitamínů skupiny C, B a D, stopové prvky jako je železo, draslík, fosrof, zinek, selen, jód a sodík, dále pak potřebné proteiny, aminokyseliny a mastné kyseliny. Dále obsahuje látku zvanou lovastatin, která příznivě ovlivňuje hladinu tuků v krvi, snižuje hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění. Vzhledem k tomu, že se hlíva podílí na snižování tělesného tuku, pomáhá v boji s obezitou, působí i jako prevence před nemocemi trávicího ústrojí. Hlíva dále ničí volné radikály, které způsobují stárnutí, napomáhá regeneraci kožních buněk.

To je dostatek důvodů, abychom zařadili hlívu ústřičnou do svého jídelníčku. Navíc pokrmy z ní jsou tak chutné, že si na ni velmi rychle zvykneme. Můžeme si ji připravit na mnoho způsobů, např. jako guláš, polévku, dušenou s těstovinami nebo rizoto, ale také její kloboučky můžeme obalit a podávat jako řízky. Na hlívě si navíc mohou pochutnávat i diabetici a lidé s bezlepkovou dietou. Hlíva má příznivý vliv pro každého, ale zejména by na ni neměli zapomínat lidé bojující s častým nachlazením a virózami, alergici a astmatici, pacienti s kardiovaskulárními a kloubními problémy. Hlívu by také měli konzumovat lidé, kteří vykonávají fyzicky náročnější zaměstnání, neboť uvolňuje ztuhlé svaly a šlachy.

Hlívu ústřičnou můžeme zakoupit nejen v čerstvém stavu, ale i sušenou, drcenou nebo v lékárně jako lék, je pro nás lehce dostupná, tak proč nevyužít jejích zázračných schopností?

Share This Post!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *